Příběh jménem Agrofert

Dne 25. ledna 1993 vznikla společnost AGROFERT

Sídlila v malé kanceláři na Václavském náměstí v Praze, odkud Andrej Babiš a jeho čtyři kolegové obchodovali s hnojivy. O 30 let později, 25. ledna 2023, AGROFERT s hnojivy nejen obchoduje, ale patří také mezi jejich nejvýznamnější evropské výrobce, je největší zemědělský a potravinářský koncern v Česku a na Slovensku a v 15 zemích světa má přibližně 31 tisíc zaměstnanců.

Vedle zemědělství, potravinářství a výroby hnojiv, vybudoval AGROFERT také silnou divizi speciální chemie s unikátními produkty nejen v rámci České republiky. Patří mezi přední výrobce biopaliv a aditiv. Obchodním partnerům v zemědělském sektoru poskytuje vše potřebné od osiva, přes hnojiva a další prostředky na péči o rostliny, až po zemědělské stroje a technologie. Strategie být lídrem v odvětvích, kde působí, prosazuje AGROFERT i v těžbě a zpracování dřeva nebo například v médiích, kde je vlastníkem největšího mediálního domu v Česku. AGROFERT je také významných českým investorem v zahraničí, zejména v Německu, na Slovensku a v Maďarsku.

AGROFERT stál od začátku na vizi soustavných investic do svého rozvoje a pokračuje v ní dodnes. Díky tomu se koncernu podařilo zachránit a dále rozvíjet řadu významných českých značek. 

Chováme se odpovědně k životnímu prostředí a uvědomujeme si, že naše odpovědnost začíná u hlavní výrobní činnosti každého podniku. Koncernové firmy proto vždy usilují o to, aby dopady jejich aktivit na životní prostředí byly co nejnižší.

Především díky lidem můžeme být hrdí na kvalitu našich výrobků a služeb, na silné značky našeho koncernu a na každodenní poctivou práci. Jen díky lidem se za těch třicet let podařilo vybudovat silný, stabilní a prosperující AGROFERT, který respektuje hodnoty, ctí tradice a má úctu k poctivému řemeslu. 

Každý člověk, místo i věc má svůj příběh. Za třicet let se nutně potkají desetitisíce a spíše statisíce nejrůznějších příběhů. Některé srostou pevně a nerozlučně v příběh nový, některé se jen na čas prolnou a zase rozejdou. Důležité je, že jsou to příběhy opravdové.

Zjistěte jaké je být součástí našeho příběhu

Možná jste jeho součástí již nyní, možná se jeho součástí teprve stanete. Příběhy AGROFERTu budeme postupně odkrývat v průběhu celého roku na našich kanálech. 

b0616474a3beeecbd0e052d647d20.png@agrofertgroup

 

cf60b1ead7533dcb29dfcdc438a1d.png @koncernagrofert