PREOL, a.s.

Společnost PREOL, a.s. byla založena 23.1.2003 a je největším zpracovatelem řepkového semene a výrobcem produktů z této tradiční tuzemské suroviny.

PREOL provozuje integrovaný výrobní závod na zpracování řepkového semene v Lovosicích, obchoduje s vlastními produkty, palivy a biopalivy obecně, spolupracuje na propagaci a vývoji biopaliv v ČR a EU (člen SVB, EBB, ČTPB) a na dalších projektech v rámci koncernu AGROFERT v oblasti vývoje surovin pro výrobu krmných směsí hospodářských zvířat

Integrovaná výrobní jednotka na zpracování řepkového semene a produkci metylesteru řepkového oleje je rozdělena na dvě části. První je potravinářská výroba rostlinného oleje. Druhá část je oleochemická produkce metylesteru řepkového oleje a glycerínu. Celý závod je postaven v areálu průmyslové chemie v Lovosicích a provozuje nejmodernější technologii belgicko-italského giganta DeSmet Ballestra. Moderní provoz zpracuje ročně 450 tisíc tun řepkových semen, ze kterých vyrobí 120 tisíc tun metylesteru řepkového oleje, více jak 270 tisíc tun řepkových šrotů a 10 tisíc tun glycerinu farmaceutické kvality. Řepkový šrot se zužitkuje jako krmivo v zemědělské výrobě.

PREOL, a.s. se dále podílí na propagaci a vývoji biopaliv v České republice a Evropské unii v rámci Sdružení výrobců bionafty, European Biodiesel Board, České technologické platformy pro biopaliva. Ve všech těchto organizacích je řádným nebo přidruženým členem.

Produkty

Biopaliva

, Biodiesel

Působnost společnosti

  • Česká republika
  • Slovenská republika
  • Německo
  • Rakousko
  • Ruská federace
  • Ukrajina

Kontakt

PREOL, a.s.

Obnovitelné zdroje a paliva
Terezínská 1214, 410 02 Lovosice, Česká republika
IČ: 26311208
Datová schránka: wuyfsxn

E-mail: info@preol.cz
Telefon: +420416564800
Web: www.preol.cz