Známe vítěze soutěže Mladý zemědělec

13. 6. 2024

Do finálového klání se probojovalo 18 nejúspěšnějších, kteří poměřili své znalosti a schopnosti na akademické půdě Agronomické fakulty Mendelovy univerzity. Titul Mladého zemědělce vyhrál Michal Slavík ze základní školy v Novém Strašecí na Rakovnicku. Na druhém místě se umístil Tobiáš Nečas ze základní školy Radiměř. Bronzovou medaili si z Brna odvezl Ondřej Štantejský do Chrastu u Chrudimi.

Za Agrofert, jakožto generálního partnera soutěže, předávala první cenu Viven Babišová, která ve svém projevu zdůraznila důležitost zemědělství jako klíčového segmentu nejen pro Agrofert, ale i pro společnost jako celek. Poděkovala také organizátorům, učitelům, rodičům a zejména soutěžícím za jejich práci a kreativitu, která dává naději do budoucnosti zemědělství. Všem finalistům popřála, aby jim zájem o zemědělství vydržel a dodala, že dnešními vítězi jsou všichni finalisté, protože se jim podařilo obstát v konkurencí 9 000 soutěžících.

Pro všechny finalisty byl na Mendelově univerzitě připraven bohatý program plný aktivit zaměřených na zemědělství. Děti se mohly seznámit s pěstitelskými technikami a vyzkoušet si práci s umělou inteligencí při simulaci povodní. 

Mimo hlavní ocenění byla udělena i Speciální cena čtenářů Deníku za videomedailonek finalistů se zemědělským zaměřením. V anketě hlasovalo přes šestadvacet tisíc lidí a výherkyní se stala Tereza Kolaříková ze základní školy Řevničov s více než sedmi tisíci hlasů. Spousta těchto medailonků se natáčela v našich společnostech, což žákům poskytlo jedinečnou příležitost nahlédnout do reálného prostředí českého zemědělství. Tímto děkujeme společnostem AGD KačiceCereaZEMOSLužanská zemědělskáZZN PolabíAgro Jevišovice a ZS Vilémov, které žákům věnovali svůj čas a podpořili tak jejich západ do zemědělství.