Synthesia se již 16 let stará o šíření lásky k chemii

24. 1. 2023

Šestnáctý ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zaznamenal rekordní účast. Do populárního klání, které pořádá Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích (SPŠCH), se zapojilo téměř 7 000 žáků devátých tříd. 485 jich postoupilo do krajských kol.

Soutěž vznikla v roce 2006 ve spolupráci společností Synthesia a SPŠCH Pardubice a jejím cílem je představit chemii jako přitažlivý a perspektivní obor, který se vyplatí studovat, protože nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. Po dvouletém covidovém útlumu je o chemické klání opět velký zájem.

Synthesia je generálním partnerem regionálního finále, které se uskutečnilo 11.ledna 2023 v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. V rámci tohoto kola se uskutečnil tzv. Projektový den, kdy žáci 8, a 9. tříd změřili své síly v laboratorních dovednostech a poté se zapojili do interaktivní chemické show.

Slavnostní vyhlášení výsledků regionálního kola soutěže proběhne 22. března 2023 v pardubickém ABC klubu. Slavnostním vyhlášením výsledků ale soutěž ještě nekončí. Sedm nejlepších žáků z pardubického regionu postoupí do celostátního finále, které 13. června 2023 pořádá Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR a MŠMT. Celostátní finále rozhodne o tom, kdo se stane králem mladých chemiků pro rok 2023.  

Hledáme nejlepšího mladého chemika

DALŠÍ ZPRÁVY