Senzace z ukradené bezvýznamné e-mailové komunikace

6. 3. 2020

Stanovisko Agrofertu ke kauze optických sítí

 

Web Seznam Zprávy uveřejnil článek s titulkem „Soukromý obchod Agrofertu na stole premiéra. Pošlete odpověď, napsal Babiš“ a dále článek „Důkazy z e-mailů: Babiš kvůli Agrofertu úkoluje vládou placené experty.“

 

Zkráceně řečeno, redaktoři v textu popisují případ, kde na dvě dceřiné společnosti Agrofertu, konkrétně na společnosti Deza a Synthesia, se obrátila společnost Batesys One s nabídkou podílu a připojení k optické síti. Stejnou nabídku měly, dle informací webu Seznam zprávy, obdržet i některé státní organizace a podniky.

 

Tvrzení webu Seznam Zprávy není pravdivé. Agrofert v datových sítích nikdy nepodnikal a nikdy podnikat nechtěl. Nešlo tedy o žádný soukromý obchod Agrofertu. Je to celé nesmysl. Můžeme pouze potvrdit, že naše dvě dceřiné společnosti, a to Deza a Synthesia byly před více než rokem osloveny společnostmi Batesys One, resp. Geordess One za účelem prodeje, resp. pronájmu volných pozemků v areálu těchto firem k vybudování datových center. Jednání však skončilo neúspěšně a nedošlo k uzavření žádné dohody. Agrofert, ani jeho dceřiné společnosti s těmito firmami, v minulosti nespolupracoval a nespolupracuje.

 

Co se týká uniklé firemní korespondence Agrofertu, to si dovolíme nekomentovat. Je šokující, že ji někdo ukradl a snaží se ji zneužít pro vyvolání neexistující senzace.