Pomáháme Pasíčkům vzlétnout

26. 3. 2024

Záchranná stanice Pasíčka na Pardubicku je symbolem naděje pro divoké živočichy v České republice. Již čtvrt století se věnuje záchraně poraněných a oslabených volně žijících zvířat, přičemž jejím posláním je bezpečný odchyt, ošetření, rehabilitace a následné vypuštění zvířat zpět do přírody. Stanice, jako druhá největší svého druhu v ČR, se neustále snaží zlepšovat podmínky pro své pacienty.

Naše spolupráce se Záchrannou stanicí Pasíčka započala již před pěti lety a od té doby jsme nejen jejími sponzory, ale především partnery. Každý rok realizujeme společné projekty, jako jsou dobročinné kalendáře, jejichž výtěžky podporují stanici, dobrovolnické dny s našimi kolegy, dětské letní tábory, Agrofertí naučnou stezku a další.

Před nedávnem byl položen základní kámen pro nový multifunkční komplex voliér, který zásadně přispěje k lepší péči o pacienty. Tento projekt podpořila i Nadace ČEZ a Pardubický kraj, což umožní rozšíření a modernizaci stávajících kapacit. Záchranná stanice, která ročně přijme přes 1 700 zvířat, se díky tomu posune na novou úroveň kvality a efektivity v péči o zraněné živočichy.

Věříme, že společnými silami dokážeme dosáhnout úspěchu a podaří se nám poskytnout zvířatům lepší podmínky pro jejich uzdravení a návrat do volné přírody.

DALŠÍ ZPRÁVY