Nenechte si ujít Den zemědělce v Kámeni

12. 9. 2023

Patříte mezi milovníky zemědělské techniky? Pak vám nemůže ujít letošní ročník Dne Zemědělce v Kámeni na Pelhřimovsku, který pořádá vydavatelství Profipress jednou za dva roky. Letos proběhne výstava ve dnech 13. a 14. 9. na polním letišti v obci Kámen.

Přehlídka zemědělské techniky i otázky rostlinné a živočišné výroby 

AGROTEC Group a autorizovaní dealeři techniky New Holland se opět účastní v plné síle a předvedou to nejlepší z celého sortimentu AGROTEC Group - od značek New Holland, Amazone, Pichon, Tehnos, SIP, ZDT, FJD nebo třeba i IVECO Truckker v zemědělské variantě homologovaný jako traktor.

Aktuální otázky rostlinné a živočišné výroby či problematiky snižování emisí v dopravě můžete probrat se zástupci firem LOVOCHEMIE, DUSLO, OSEVA Bzenec, GREENCHEM či FARMTEC.

Na co se můžete těšit?

Sledovat můžete ve středu pokus o zápis do České knihy rekordů v největším počtu sklízecích mlátiček na jednom poli. Následně, a prvně v historii Dne Zemědělce, budou probíhat souběžně předvádění různých druhů zemědělské techniky. Program předvádění strojů bude ukončen vždy po 12. hodině, aby měli návštěvníci výstavy následně dostatek času věnovat se technice, která je zaujala, nebo kterou si chtějí sami vyzkoušet.

  • Ve středu 13. 9. se bude program týkat manipulátorů a pásového zpracování půdy, v horní části letištní plochy pak bude připraven polygon pro lesní techniku, komunální techniku a elektromobilitu.
  • Ve čtvrtek 14. 9. jsou hlavním tématem žací stroje, následovat bude na připraveném polygonu předvádění postřikovačů a souběžně pak aplikace kejdy do půdy.

Letošní ročník výstavy doplní malá kolekce skotu českého strakatého plemene ve společném prostoru přehlídek hybridů kukuřice, to v dolních prostorách letiště. Zmíněný polygon pro předvedení lesních traktorů a vyvážeček bude společně s ukázkami prací komunální techniky, OZE a elektromobilů zase v horní části letiště, tato témata se současností i budoucností zemědělství úzce souvisí.

A co ještě lze na výstavě v Kameni zažít? Tradicí je tombola o čtyřkolky, ukázky práce s koňmi, historická technika v čele s motorovým pluhem Excelsior, které vám přivezou a předvedou pracovníci Muzea zemědělské techniky v Čáslavi. Dobré jídlo a pití je samozřejmostí.