Mechanik z Agrotecu přivezl z Rallye Dakar druhé místo

6. 2. 2023

Jubilejního 45. ročníku Rallye Dakar se již počtvrté za sebou konal na území Saúdské Arábie. O stříbrnou medaili se spolu s týmem Martina Macíka zasloužil i mechanik Roman Černý, autor motorů závodních vozů, který pracuje v Agrotecu už téměř třicet let. Rukama mu prošly všechny motory týmu jezdce Rally Dakar Martina Macíka a uplynulých sedm let dohlížel na to, aby závodní auto šlapalo na slavném závodě jako hodinky.

Letošní závod se organizátoři rozhodli zpestřit, byl o dvě etapy delší, to bylo náročné. Ani počasí letos vůbec nic neodpustilo, startovalo se severněji, kde teploty klesají dolů a pořád fouká vítr. Jednou teploty klesly i mínus čtyři stupně a bylo nutné škrábat led z oken. Navíc celý závod doprovázel déšť, ti, co spávají ve stanech, dostanou zabrat.

"Pracovně se ty Dakary nijak zásadně neliší. Každý mechanik v tom týmu má svůj úkol. Všichni jsme na tom stejně. Ať je to svářeč, který dělá poslední svár, anebo kluci nápraváři, nebo já. Pokud se ukroutí poloosa obrovským výkonem, je to omluvitelné, do toho materiálu nevidíte. Pokud někde začne téct třeba olej na výfuk, nějakou nepozorností nebo špatnou montáží, auto shoří, to jde za mnou," říká o závodu Roman.

DALŠÍ ZRÁVY

Fotogalerie