Krávy z chovů AGROFERTu bodovaly na chovatelském dni

27. 6. 2024

Krávy z chovů zemědělských podniků koncernu AGROFERT ovládly zemědělskou výstavu a chovatelský den Na Hadačce, které se uskutečnily ve čtvrtek 20. června v Kralovicích.

Grandšampionkou výstavy se stala Vilémov Fiona ze Zemědělské společnosti Vilémov. Další významné ocenění, titul vicešampionky, získala Číčov Giacomo Casanova z ALIMEX NEZVĚSTICE. Tato kráva si navíc odnesla cenu za Nejlepší vemeno výstavy.

„Výsledky odrážejí špičkovou práci našich zemědělců, kteří kombinují dlouholeté zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi a trendy,“ říká Milan Škvor, ředitel zemědělské divize AGROFERTu. Ať přijdete kamkoliv, najdete špičkové stáje, ta nejkvalitnější krmiva, kontinuální monitoring pohody. O každém jednom zvířeti se ví v podstatě vše. Zákonem v našich chovech je welfare.

Důvod našeho úspěchu tkví v lidech. Koncernové stáje a farmy si zakládají na tom, že mají jedny z nejlepších expertů u nás. A přesto se neváhají učit od těch evropských či zámořských. Dlužno dodat, že vysoký podíl na výsledcích koncernu v živočišné výrobě má i důraz na biosecurity a genetiku – chovy skotu spolupracují s americkými genetickými farmami, tedy s těmi nejlepšími na světě. Jednotlivé podniky navíc už řadu let investují také do moderních technologií, které jen nepřebírají, ale dokonce ještě vylepšují. Možná je už někde nedaleko za obzorem čas, kdy se bude svět učit v Česku.