Jaký byl veletrh Vzdělání a řemeslo?

14. 11. 2022

Na začátku listopadu jsme vyrazili společně s kolegy z Kostelce, Primagry a Vodňanské drůbeže na další veletržní zastávku, tentokrát do Českých Budějovic na veletrh Vzdělání a řemeslo. Na našem stánku nechybělo personální poradenství, zajímavé soutěže, přehlídka pekařské kreativity ani ochutnávka řeznického umění.

Největší zájem byl z řad žáků a jejich učitelů základních škol. Překvapil nás zájem nejen ze strany žáků 9. tříd, kteří převážně hledali své uplatnění či navazující studium na středních školách či učilištích, ale také velký počet žáků 8. tříd.

Věděli byste, jak se správně plete vánočka?

Díky dlouhodobé spolupráci společnosti PENAM, a.s. se střední školou obchodní v Českých Budějovicích, měli návštěvníci veletrhu možnost se u nás na stánku, podívat na šikovné ruce učňů z oboru pekař. Pletly se zde vánočky, preclíky, tvarovali se koláče a mnoho dalšího.

Víte, co obnáší být řezníkem?

My jsme měli tu možnost mít na našem stánku šikovné řezníky ze střední školy obchodu, služeb a řemesel Tábor. Řemeslné umění prezentovali dva učni. Ti pod dohledem skvělého mistra pana Petra Píchy předávali zájemcům svůj um a zručnost v podobě ochutnávek jitrnic, tlačenek či lahodného uzeného masa. Výrobky řezníků měly velký úspěch a to nejen u veřejnosti, ale také u zkušených gurmánů. Své dovednosti si učni z Tábora vyzkoušeli také na prestižní soutěži odborných dovedností.

DALŠÍ ZPRÁVY