Jak se rodí Dinoo

25. 6. 2024

Historie dinosaurů sahá stovky milionů let do minulosti planety Země. Vývoj „dinošů“ v Penamu naštěstí netrval tak dlouho, ale i tak to byla dřina na stovky hodin prací nejednoho oddělení. Téměř dvouleté úsilí pak vyvrcholilo na konci dubna, kdy se výrobky značky Dinoo objevily v obchodech. Ano, celý vývoj nové dinosauří řady trval dva roky. Zdá se to neuvěřitelně dlouho, ale celý proces se dělil do různých fází, které nakonec vyústily v kýžený výsledek.

Každý projekt se musí odpíchnout od zadání. Proto jsme stanovili, jakým přesně směrem se vydat – od cílové skupiny přes ústřední téma až po skladbu výrobků. Když toto všechno bylo na papíře, začalo se nejdříve s přípravou grafických návrhů loga, dinošů, obalů, komunikace a ostatních potřebných vizuálů. Následně byla řada doplněna o první návrhy výrobků – Dinoo Sváču, Dinoo Toustík a Dinoo sušenky.

Samotný vývoj produktů zabral řadu měsíců testování a ochutnávání, než byly výrobky přesně takové, jaké chceme. Zásadní roli v tomto úkolu sehrály i děti, kterým jsme dávali výrobky ochutnat a na základě jejich poznatků jsme reagovali tak, aby bylo vše dovedeno k jejich spokojenosti – jsou to přeci jen děti, které budou tyto výrobky baštit. Malí dobrovolníci nám ale pomohli i s výběrem vhodného grafického zpracování dinosaurů.

Dinoo Ostrov 

Marketingový koncept celé řady je natolik silný, že jsme zvolili taktiku představit Dinoo lidem ještě dříve, než budou výrobky na trhu – to není zcela běžné! A tak jste měli možnost poprvé nahlédnout do pravěkého světa stvořeného pro naše nejmenší s názvem Dinoo Ostrov. Ten loni v létě připlul do více než 12 měst v České republice – do Prahy, Olomouce, Českých Budějovic, Kroměříže, Prostějova a dalších. V rámci prehistorické show čekalo na děti 10 soutěžních stanovišť. Malí paleontologové mohli vyhrabat Tyranosauří kostru, odvážlivci krmili dinosaury mrkvičkami anebo chodili na pružném laně nad nebezpečnou propastí. Nechyběla ani spousta nafukovacích dinosaurů, se kterými se každý rád fotil, a pokud se náhodou někomu zastesklo po živém dinosaurovi, přispěchal na scénu maskot Rexík. Už i letos proběhla řada těchto akcí a další se chystají.

Dinoo Vánoce

Na úspěšný letní program pak minulý rok navázala zimní tour s názvem Dinoo Vánoce. Spolu s našimi „dinoši“ návštěvníci rozsvěcovali vánoční stromy na náměstích a bavili se dvouhodinovou show na pódiu plném písniček a soutěží. Kdo by to byl řekl, že téma Vánoce a dinosauři půjdou tak skvěle dohromady.

Dinoo seriál 

Ke konci Dinoo Vánoc, konkrétně v Praze 13, jsme dětem i rodičům ukázali znělku k novému seriálu Dinoo, který od prosince 2023 servíruje fascinující dinosauří dobrodružství. Jedná se o zábavně-naučný seriál, u kterého se nejen něco dozvíte, ale také se parádně zasmějete.

Dinoo v obchodech

A hurá, dostali jsme se až ke 26. dubnu letošního roku, což bylo datum startu Dinoo výrobků v obchodech. Po dvou letech jsme si mohli vychutnat úsměvy dětí, když uviděly své oblíbené „dinoše“ na výrobcích v regálech. Celá řada prozatím obsahuje 8 Dinoo výrobků.

 

Adam Sedláček, hrdý otec Dinoo rodiny

To díky němu uvedla na trh nová dětská řada pekárenských výrobků. Adam nyní děkuje všem kolegům, kteří se do projektu zapojili, a také za možnost být hlavním Dinoo tvůrcem.

Nyní už jen zbývá popřát našim „dinošům“, ať se jim daří nejen na české scéně, ale i v zahraničí, kam s nimi vyrážíme!