Sabina Slonková se již poněkolikáté vrací k obchodnímu případu koncernu AGROFERT, a to ke spolupráci se společností U Rytířů. Tentokrát ale v touze po senzaci bohužel sama skočila na lep rodiny Sládečkových – stejně jako dříve společnosti koncernu AGROFERT.
V minulých reportážích Sabiny Slonkové na toto téma jsme byli svědky srdceryvné výpovědi paní Terezy Sládečkové, která vyprávěla příběh firmy svého zesnulého otce. Nyní Sabina Slonková přináší výpovědi paní Zemanové a paní uklízečky Vetešníkové. Nakonec pak ještě plete dvě různá trestní oznámení a spojuje je v jedno (jistě, čtenář neznalý celého příběhu to nepozná, jenže takovým pokroucením se paní Slonková dopouští lži). Nebudeme komentovat výkřiky typu „jedna paní povídala“. Nemá to smysl – stejným způsobem se po vsích šíří drby, takže si čtenáři sami dokáží představit, jak si paní Slonková dokresluje skutečnosti v momentech, kde jí chybí pro cokoliv aspoň nějaký minimální důkaz. Podívejme se tedy na fakta:
1) Ano, společnosti koncernu AGROFERT se skutečně nechaly podvést Milanem Sládečkem a před zahájením obchodní spolupráce si společnost U Rytířů neprověřily. Byla to chyba, za kterou také zaplatily. Sládečkovi jednoduše koncern AGROFERT podvedli.
2) V minulých reportážích Tereza Sládečková brečí, že o obchodování otce nevěděla. Přitom byla v předmětné době společnicí U Rytířů a její jednatelkou. O všem zkrátka musela vědět. Už jen proto, že Tereza Sládečková svůj podíl prodala vlastní matce těsně před zahájením spolupráce mezi AGROFERTem a společností U Rytířů.
3) Milan Sládeček nechal zfalšovat účetnictví společnosti U Rytířů, což dosvědčila Policii ČR sama účetní firmy – paní Zemanová. Učinila o tom notářský zápis, který Sabina Slonková zpochybňuje v touze zatáhnout AGROFERT do sebevraždy pana Milana Sládečka.
4) Paní uklízečka Vetešníková údajně prohlásila, že slyšela pana Musila a paní Zemanovou, jak se domlouvají na pan Sládečka. Na pana Sládečka se tedy podle ní asi domluvilo téměř 80 podvedených subjektů…
5) Spolupráce se společností U Rytířů skončila pro společnosti koncernu AGROFERT skutečně negativní bilancí. Zbyly po ní dluhy za 91,5 mil. Kč.
6) Milan Sládeček se svojí rodinou podvedl dalších 78 subjektů. O tom ale Sabina Slonková ve svých reportážích mlčí. Těmto 78 společnostem pan Sládeček zanechal dluhy přes 46 mil. Kč.
7) Mimochodem, největší věřitel z Německa, Emil Farber GmbH, údajně na pana Sládečka podal trestní oznámení. Sabina Slonková ho ve svém textu zaměňuje s jiným trestním oznámením, kde naopak viní AGROFERT z nečinnosti. Míchá dvě řízení do jednoho a čtenáře uvádí v omyl.
8) Pan Milan Sládeček působil v 9 společnostech. Ve 2 minoritně - ty jediné přežily. Zbytek firem dovedl Sládeček do konkurzu, exekuce nebo likvidace a zbyly po nich pouze dluhy.
Poněkud detailněji než Sabina Slonková se tématu věnuje ve svém článku portál INFO.CZ.