AGROFERT na Zemi živitelce

1. 9. 2022

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor. Návštěvníkům nabízí nejširší nabídku zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, potravinářství, chovu hospodářských zvířat nebo novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání.

PENAM ZÍSKAL ZLATÝ KLAS

Pravidelnou součástí Země živitelky je prestižní soutěž o nejlepší vystavený exponát ZLATÝ KLAS. Soutěžní exponáty se dělí do 4 kategorií: rostlinná výroba, živočišná výroba, mechanizace, potravinářství a zpracovatelský průmysl. Ocenění uděluje soutěžní porota složená z odborníků (zástupci Ministerstva zemědělství, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu). Letos uspěl Penam se svým FIT DEN Ovesným chlebem.

AGROTEC PŘIVEZL TRAKTOR NA BIOMETAN

Hlavním exponátem na výstavní ploše Agrotecu byl traktor T6.180 Methan Power, který využívá jako palivo stlačený biometan či CNG. Provoz na plyn přináší obecně nižší emise, a tak traktor Methane Power plní nejpřísnější normu Stage V. Při spalování biometanu je traktor navíc v zásadě CO2 neutrální, protože vypouštěné CO2 bylo předtím pěstovanými rostlinami pohlceno. Zároveň lze biometan považovat za obnovitelný zdroj, který je v zemědělských provozech dostupný díky hojnému zastoupení bioplynových stanic. Naše sesterská společnost Farmtec dodává technologii, která surový bioplyn zbaví všech nečistot a stlačí jej tak, aby mohl být dodáván do standardního plynového řadu nebo tankován do traktoru New Holland T.1680 Methan Power.

AGROFERT FAJN ZONA

Tak jako každý rok i letos jsme připravili program pro děti a dospělé v AGROFajn ZÓNĚ. Každý den probíhaly dětské soutěže na 3 speciálních stanovištích. Dospělí si mohli vyzkoušet Kolo štěstí. Novinkou letošního veletrhu byla moderovaná ochutnávka produktů našich potravinářů. Nechyběl ani ochotný a vždy usměvavý HR tým, který zodpověděl každý všetečný dotaz

DALŠÍ ZPRÁVY 

Fotogalerie