AGROFERT dorazil na veletrh České zemědělské univerzity

4. 3. 2015

Potřetí se na studentském veletrhu České zemědělské univerzity v Praze objevil i AGROFERT. Mezi desítkami firem jako Škoda Auto nebo Lesy ČR se zelenobílý stánek vyjímal, nejen větší rozlohou, než loni, ale také širším týmem. „Letos jsme přivedli i personální manažery různých divizí AGROFERTu, třeba z Agrotecu nebo z AgroZZN. Nábory studentů jsou letos ještě propracovanější, “ říká Jaroslava Doležalová, personální manažerka Agrofertu.

Personalisté dávali studentům praktické rady a konzultace, jak být úspěšný u pohovoru ve velké firmě a nenechat se například odbýt po prvním neúspěchu.  Naopak je podle nich důležité aktivně hledat a oslovovat další firmy. „My studentům představujeme konkrétní pracovní nabídky. Právě teď hledáme třeba člověka na pozici chmelař. Jedná se o agronoma, který by se staral o pěstování, agrotechniku a postupy při práci s chmelem. AGROFERT ho pěstuje asi 160 hektarů,“ představila nabídku Hana Paradovská, personální specialistka Agro ZZN z Rakovníku. „Snažíme se studentům přiblížit naše pracovní nabídky nejen profesně, ale i regionálně,“ doplnila. Právě hledat lidi, kteří jsou ochotni jít do terénu, je podle ní těžké. „Studenti by chtěli pracovat v Praze, náš největší problém je nalézt lidi, kteří by šli pracovat mimo hlavní město,“ doplnila personalistka Jaroslava Doležalová a dodala, že z 50 uchazečů je jeden, který vyjde vstříc zaměstnavateli a za prací odejde.

Studenty z pražské „zemědělky“ prý letos nejvíc zajímaly stáže, brigády a praxe. Kromě toho jim personalisté nabízeli i možnost pracovat na bakalářské či diplomové práci právě u odborníků a inženýrů z AGROFERTu.  Stánek AGROFERTuletos navštívilo víc studentů, než v minulých letech. Mladí bakaláři a inženýři dorazili i na přednášku s názvem „Hledáme parťáky“. Tady se dozvěděli, že divize Agrotec hledá například absolventy technických oborů do pozice obchodníků, techniků a produktových manažerů nebo pracovníky servisů.