AGROFERT brání své dobré jméno a podal žalobu na Víta Rakušana a STAROSTY a NEZÁVISLÉ

28. 11. 2023

Společnost AGROFERT podala žalobu na hnutí STAROSTOVÉ a NEZÁVISLÍ a na jeho předsedu a ministra vnitra Víta Rakušana. Požaduje v ní po panu Vítu Rakušanovi omluvu za zcela nepravdivé tvrzení či přinejmenším snahu vyvolat dojem, že AGROFERT protiprávně odposlouchává telefonní hovory třetích osob. Velmi poškozující je zejména to, že uvedené výroky nepronesl běžný občan, ale pronesl je žalovaný pan Vít Rakušan, který je zároveň i ministrem vnitra ČR, u kterého lze předpokládat vyšší stupeň informovanosti, zejména pokud se jedná o informace o nezákonném odposlouchávání osob, a veřejnost jím sdělené informace v tomto smyslu tak vnímá velmi vážně. Pokud tedy pan Vít Rakušan se vší vážností obviní AGROFERT ve veřejném prostoru z toho, že jej odposlouchával, má to velmi negativní dopad na dobré jméno společnosti.

AGROFERT zároveň požaduje odstranění z webu STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH a profilu pana Víta Rakušana na sociální síti X texty obsahující toto nepravdivé obvinění.

AGROFERT usiloval o mimosoudní vyřešení této situace, a to prostřednictvím výzvy oběma žalovaným , kde požadoval odstranění zmíněných textů a omluvu. Právě včasná omluva by mohla zmírnit negativní dopad, který na pověsti AGROFERTU výroky žalovaného pana Víta Rakušana zanechaly. Tyto předžalobní výzvy však zůstaly bez odezvy.